نقشه سیم کشی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

دانلود فایل اتوکد (AutoCAD) نقشه سیم کشی سیستم اعلام حریق آدرس پذیر برای علاقمندان به سیستم اعلام حریق در این مقاله تهیه و ارائه شده است. جهت دانلود نقشه اعلام حریق سیستم آدرس پذیر در قالب فایل اتوکد می توانید از لینک زیر اقدام نمایید.

این نقشه شامل موارد زیر است:

  • جانمایی تجهیزات اعلان حریق بر روی نقشه
  • نقشه مسیر کابل و کابلکشی اعلام حریق
  • توضیحات مربوط به علایم اختصاری اعلام حریق مورد استفاده در نقشه

 

دانلود رایگان نمونه نقشه سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

دانلود نقشه اعلام حریق آدرس پذیر

 

نکته قابل توجه این است که در نقشه های اعلام حریق باید از علایم اختصاری یکسانی استفاده کرد. در صورتی که هر پیمانکار علایم اختصاری خاص خودش را در پروژه ها به کار می برد. از جمله این نقشه ای که در لینک بالا قابل دانلود است. از جمله مشکلاتی که در صورت استفاده نکردن از علایم نقشه کشی یکسان بوجود می آید این است که احتمال بروز خطا در مراحل مختلف پروژه را افزایش میدهد. از جمله اینکه در زمان نصب ممکن است تجهیز اشتباهی نصب شود، و یا در زمان برنامه ریزی سیستم، اشتباهاتی رخ دهد و یا تعمیر و نگهداری سیستم اعلان حریق را با پیچیدگی مواجه کند.

در مجموع برای سادگی و سهولت در اجرای پروژه از طراحی گرفته تا نصب و اجرا و بهره برداری، اکیدا توصیه می شود که حتما از علایم اختصاری استاندارد در طراحی ها و نقشه سیم کشی سیستم اعلام حریق استفاده شود.

سازمان NFPA آمریکا جهت یکسان سازی نقشه های سیستم های حفاظت از حریق مختلف از جمله اعلان و اطفای حریق استاندارد NFPA170 را منتشر کرده است. جهت دانلود علایم استاندارد نقشه کشی اعلام حریق در قالب فایل اتوکد می توانید از لینک زیر آن را دانلود کنید که یکی از ضمائم ارزشمند کتاب مهندسی سیستم های اعلان حریق نیز هست.

دانلود فایل اتوکد علائم اختصاری اعلام حریق مطابق با NFPA170

دانلود علائم اختصاری اعلام حریق

 

بکارگیری علایم اختصاری لینک فوق که از آخرین نسخه استاندارد NFPA170 در قالب فایل اتوکد تهیه شده است، می تواند جلوی بسیاری از اشتباهات را در طی اجرای پروژه بگیرد و همچنین نقشه سیم کشی سیستم اعلام حریق پروژه شما را حرفه ای تر می کند.