تقویم آموزشی

خرداد

تير 1403

مرداد
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنجشنبه
جمعه
26
27
28
29
30
31
1

سیستم مدیریت کنترل دود

2
3
4
5

تعطیل رسمی

6
7

دوره نرم افزار پایروسیم

8

دوره نرم افزار پایروسیم

9
10
11
12
13
14

اطفای حریق واترمیست

15

اطفای حریق واترمیست

16
17
18
19
20
21

اتوکد اعلام حریق

22

اتوکد اعلام حریق

23
24
25

تعطیل رسمی

26

تعطیل رسمی

27
28

سیستم اطفای حریق فوم

29

سیستم اطفای حریق فوم

30
31
1
2
3
4
5

رزومه آموزشکده حریق

فهرست برخی از سازمان ها و ارگانهایی که تا کنون از خدمات این مجموعه استفاده کرده اند به شرح ذیل می باشد:

شرکت ملی نفت ایران سازمان آتش نشانی تهران نظام مهندسی تهران
سازمان پایانه ها و مخازن پتروشیمی سازمان آتش نشانی مشهد نظام مهندسی اصفهان
نیروگاه اتمی بوشهر سازمان آتش نشانی یزد نظام مهندسی مشهد
پتروشیمی پلیمر کرمانشاه سازمان آتش نشانی ارومیه نظام مهندسی مازندران
پتروشیمی اراک سازمان آتش نشانی همدان شرکت نفت پاسارگارد
شرکت ملی پخش فراورده های نفتی سازمان آتش نشانی گلستان تاسیسات دریایی ایران
پتروشیمی شازند مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی شرکت پگاه آذربایجان غربی و پگاه خراسان
فولاد اکسین خوزستان شرکت مپنا (توسعه نیروگاه) مخابرات استان خوزستان
فرا تحقیق سپاهان گل گهر سیرجان شرکت همراه اول
شرکت مپنا کارخانه فولاد غرب آسیا شرکت ایرانسل
مترو تهران خدمات زیرساخت تراکنشی بانک ملت کارخانه فولاد زرند کرمان
هواپیمایی ایران ایر نیروگاه یزد مهندسین مشاور ستیران
شرکت تارنمای طلایی گروه صنعتی ندا ایمن پردازان کویر
شرکت مدامکار پارس حساس کاربرد الکترونیک در صنعت
مهندسین مشاور آتین طرح گروه مندسی ونداد وزارت دفاع
شرکت پایندان ایمن حریق آذروند صنایع ریخته گری ایران خودرو

آموزشکده حریق – ویکی فایر

ویکی فایر (آموزشکده حریق) ارائه دهنده خدمات آموزش و مشاوره سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر و متعارف، اطفاء حریق گازی و اسپرینکلر و آموزش کارگاهی و عملی انواع سیستم اعلان و اطفای حریق و استانداردهای مرتبط
امروزه استفاده از سیستم اعلان حریق در اماکن مسکونی و صنعتی از الزامات انکار ناپذیر برای به حداقل رساندن خسارت های ناشی از حریق است و با توجه به حساسیت بالای اینگونه سیستم ها، طراحی و اجرای اصولی و استاندارد آن ها بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی سیستم های اعلان حریق در سه نوع سیستم اعلام حریق متعارف (Conventional)، سیستم اعلام حریق آدرس پذیر (Addressable) و سیستم اعلام حریق بدون سیم (Wireless) ساخته می شوند.

سیستم‌های اطفاء حریق اتوماتیک نیز برای کنترل و خاموش کردن حریق بدون دخالت انسان بکار می‌روند. نمونه‌هایی از این سامانه های خودکار عبارتند از سیستم‌های آب‌پاشی خودکار (اسپرینکلر)، اطفاء حریق گازی، و اطفاء حریق با ذرات آئروسل متراکم و اطفاء حریق فوم.

فهرست برخی از دوره ها و خدمات آموزشکده حریق:

دوره آموزش سیستم اعلام حریق

کارگاه اعلام حریق متعارف

دوره آموزش نصب آدرسپذیر و متعارف 

دوره آموزش استاندارد NFPA72

دوره اطفاء حریق اسپرینکلر

دوره آموزش سیستم اطفاء حریق FM200 و CO2

دوره آموزش سیستم های F&G

فروشگاه اعلام و اطفای حریق

آموزشکده حریق – ویکی فایر (2)

سیستم اعلام حریق

  –  

سیستم اطفاء حریق

امروزه استفاده از سیستم اعلان حریق در اماکن مسکونی و صنعتی از الزامات انکار برای به حداقل رساندن خسارت های ناشی از حریق است و با توجه به حساسیت بالای اینگونه سیستم ها، طراحی و اجرای اصولی و استاندارد آن ها بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی سیستم های اعلان حریق در سه نوع سیستم اعلام حریق متعارف (Conventional)،  سیستم اعلام حریق آدرس پذیر (Addressable) و سیستم اعلام حریق بدون سیم (Wireless) ساخته می شوند.

سیستم‌های اطفاء حریق اتوماتیک نیز برای کنترل و خاموش کردن حریق بدون دخالت انسان بکار می‌روند. نمونه‌هایی از این سامانه های خودکار عبارتند از سیستم‌های آب‌پاشی خودکار (اسپرینکلر)، اطفاء حریق گازی، و اطفاء حریق با ذرات آئروسل متراکم و اطفاء حریق فوم.

مجموعه ما با تجربه موفق بیش از 6 سال در ارائه خدمات آموزش انواع سیستم های اعلان حریق آدرس پذیر و متعارف، انواع سیستم های اطفاء حریق گازی، اسپرینکلر، فوم و آئروسل، هم اکنون به عنوان واردکننده مطرح و نماینده رسمی سیستم های اعلان حریق و اطفاء حریق پا به عرصه فروش، نصب و اجرا و تعمیر و نگهداری پروژه های حفاظت از حریق گذاشته است. امید است با ارائه لیست قیمت های منصفانه و اجرای اصولی و مطابق استاندارد پروژه ها و همچنین اخذ تاییدیه آتش نشانی بر روی سیستم اعلان و اطفای حریق، بتوانیم رضایت کامل مشتریان عزیز را فراهم کنیم.

ویکی فایر (آموزشکده حریق) ارائه دهنده خدمات فروش, نصب و آموزش – اعلام حریق آدرس پذیر و متعارف – اطفاء حریق گازی و اسپرینکلر – واردکننده و نماینده رسمی، ارائه لیست قیمت همکار

خدمات ما

استاندارد طراحی سیستم های اعلام حریق برابر با استانداردهای بین المللی و معتبر جهانی همچون NFPA 72, BS-5839  می باشد. همچنین بایستی لوازم و تجهیزات اعلان حریق، توسط لابراتور های بین المللی UL, VDS, LPCB و … آزمایش و تست شده باشند. این سیستم بایستی در مرحله طراحی توسط افراد مسلط بر استاندارد و دارای تجربه ی عملی و همچنین توسط نرم افزار های تخصصی انجام شود، سپس در مرحله خرید اجناس بایستی شرکت های مذکور تاییدیه داشته و توسط یک مشاور با سابقه و آشنا به عملکرد سیستم های مذکور، شما را یاری نماید. مرحله راه اندازی و اجرای پروژه نیز لزوماً توسط مهندسین و متخصصین آموزش دیده و با مهارت بر اساس استانداردهای روز صورت گرفته و در انتها تست و تحویل شود. در مرحله بعد یک تیم با تعهد بایستی تعمیر ونگهداری سیستم را مطابق با مندرجات جداول استاندارد اجرا نماید.

 • ·       خدماتی کارشناسی و مشاوره شرکت ایمن صنعت صدرا در خصوص پروژه های سیستم اعلان حریق، به شرح زیر می باشد:

1)       تهیه بلوک دیاگرام، جانمایی، مشخصات فنی، بیهینه سازی و خدمات کارشناسی در محل پروژه

2)      دستورالعمل و آموزش نصب و راه اندازی، تست شیت و فهرست مقادیر اعلان حریق

3)     طراحی و نظارت بر نصب، اجرا و راه اندازی، سیستم های اعلان حریق

4)      تهیه اسناد مناقصه مربوط به پروژه سیستم اعلان حریق

5)      طراحی نرم افزاری و شبیه سازی پروژه ها

 

 • ·         خدماتی فنی که شرکت ایمن صنعت صدرا در خصوص پروژه های سیستم اعلان حریق ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

 

 • ·         بازرسی سیستم اعلام حریق
 • ·         نصب و اجرای سیستم اعلان حریق
 • ·         تعمیر و نگهداری سیستم اعلام حریق
 • ·         جمع آوری سیستم اعلان حریق و نصب مجدد
 • ·         اصلاح سیم کشی و عیب یابی سیستم اعلام حریق
 • ·         راه اندازی مجدد سیستم های اعلان حریق از کارافتاده و معیوب
 • ·         برنامه ریزی (پروگرامینگ) کنترل پنل های آدرس پذیر سیستم اعلان حریق

کیفیت دوره های آموزشکده حریق

دوره های آموزشکده حریق ایران بصورت تخصصی با تمرکز بر روی انواع سیستم های حفاظت حریق، به گونه ای طرح ریزی شده اند که در طول دوره، دانش پژوهان با طراحی سیستم های حفاظت ازحریق و نکات و تمهیدات کاربردی مربوط به نصب و اجرا، تعمیر و نگهداری و برنامه ریزی انواع این سیستم ها در پروژه های ساختمانی و صنعتی آشنا شوند.  اهمیت و ضرورت این دوره ها در توانمندسازی کارفرمایان و پیمانکاران در تعریف سیستم مناسب و انتخاب برند مناسب جهت هر پروژه با توجه به نوع کاربری آن، مدیریت و رفع مشکلات و پیچیدگی های سیستم و ارائه راهکارهای مناسب در جهت پیشبرد پروژه ها مطابق استاندارد از ویژگی های برجسته این دوره ها می باشد.

ویدئوی ارزیابی و میزان رضایتمندی دانش پژوهان آموزشکده حریق

 

چه افرادی در دروه های این مجموعه حضور پیدا می کنند؟

پیمانکاران و شرکت های همکار: اغلب پیمانکارانی که در جستجوی اضافه کردن اینگونه سیستم ها در سبد محصولات خدمات شرکت خود هستند و نیاز دارند تا این سیستم ها را بصورت کاملا کاربردی و اصولی آموزش ببینند تا بتوانند مدیریت کامل پروژه های مرتبط را بر عهده بگیرند.

شرکت هایی نظیر مدامکار، آتش خاموش پارس، تکلاد، ایمن سهند آریا، آتش سپهر، کاربرد الکترونیک در صنعت، ایده، اکسیر، تارنمای طلایی و… از خدمات این مجموعه استفاده کرده اند.

کارفرمایان: بسیاری از کارفرمایانی که پروژه های سیستم های حفاظت از حریق، نظیرانواع سیستم اعلان حریق و اطفای حریق را در دستور کار اجرا دارند و نیاز دارند تا دانشی مقبول در این زمینه داشته باشند تا بتوانند نظارتی مقبول و مؤثر بر پروژه های در حال اجرای خود داشته باشند.

کارفرمایانی نظیر: شرکت ملی نفت ایران، نیرواه اتمی بوشهر،  پتروشیمی اراک، پتروشیمی پلیمر کرمانشاه، ایرانسل، شرکت مپنا، توگا، متروی تهران، نیروگاه یزد، پایندان، فولاد اکسین خراسان و…

بهره برداران: بسیاری از بهره برداران سیستم های حفاظت از حریق که در حال استفاده از اینگونه سیستم ها هستند، با توجه به مشکلات عدیده ای که با اینگونه سیستم ها در امر سرویس و نگهداری دوره ای دارند، نیاز دارند تا آموزشی کامل در خصوص استانداردهای مربوط به تعمیر و نگهداری، بهره برداری اصولی، عیب یابی به موقع و اصولی و همچنین فعال نگه داشتن سیستم های خود بصورت بدون خطا در طول دوره بهره برداری داشته باشند.

بهره بردان سیستم های حفاظت از حریق از شرکت هایی نظیر: بیمارستان میلاد، مترو تهران، وزارت دفاع، صنایع ریخته ری ایران خودرو، ایران خودرو، زامیاد، همراه اول، کارخانه فولاد زرند کرمان، هواپیمایی ایران ایر، نفت پاسارگاد و… از خدمات این مجموعه استفاده کرده اند.

مشاوران و طراحان: بسیاری از شرکت های مشاور بنا بر ماهیت کاری خود نیاز دارند تا توانایی نظارت بر طراحی ها و تهیه مدارک مهندسی، پیدا کردن نقات ضعف و محدودیت های پروژه، ارائه کامنتهای اصلاحی بر روی مدارک و نقشه های مهندسی را داشته باشند.

شرکت های مشاوری نظیر: مهندسین مشاور آتین طرح، مهندسین مشاور آتک، ، مهندسین مشاور ستیران، آفتاب ایمن پرتو و…

نصابان و شرکت های مجری: بسیاری از نصابان و مجریان (معمولا سیستم های اعلان حریق)، با سیستم های اعلان حریق متعارف (کانونشنال) کار کرده اند، اما تاکنون تجربه اجرای موفق یک سیستم اعلان حریق آدرسپذیر را نداشته اند و مایلند در خصوص نصب و اجرای اینگونه سیستم ها و مراحل نصب و اجرا و برنامه ریزی، تمهیدات استانداردی سیستم های آدرس پذیر دانش مقبولی را کسب کنند تا بتوانند وارد پروژه های آدرس پذیر هم بشوند. مسلما شرکت در دوره سیستم های اعلان حریق آموزشکده حریق، با توجه به مباحث کاربردی و کلیدی ای که در خصوص سیستم های آدرس پذیر دارد، نیازمندی های این گروه را نیز برآورده می سازد.

مهندسان و شرکت های ناظر: بسیاری از کارشناسان و مهندسان ناظر بر پروژه های سیستم های حفاظت از حریق، به منظور پیگیری و نظارت اصولی و مطابق استاندارد، از آموزش های این مجموعه بهره می برند تا بتوانند ادامه روند اجرای پروژه را مطابق تمهیدات استانداردی و بدون خطا پیش ببرند.

سازمانهایی نظیر: سازمان های آتش نشانی تهران، مشهد، یزد، ارومیه، شاهین شهر، گلستان، همدان، اصفهان و… و همچنین سازمان های نظام مهندسی تهران، اصفهان، مشهد، ساری، دزفول و… از خدمات این مجموعه استفاده کرده اند.

ارزیابی شرکت کنندان در دوره های آموزشکده حریق:

پیش نویس تخفیفات ویژه مناسبتها و شرکتها

کارت هدیه 100 هزارتومانی آموزشکده حریق به مناسبت دهه فجر ویژه دوره سیستم های اعلام حریق

جهت دریافت این کارت هدیه:

1- ابتدا در برنامه بازار نظر خود را در خصوص اپلیکیشن حریق وارد نمایید.
2- امتیاز پنج ستاره به این برنامه بدهید.
3- کد تخفیف 100 هزار تومانی به آدرس ایمیلی که در برنامه بازار ثبت کرده اید ارسال خواهد شد.

حداکثر مهلت استفاده از این طرح نهایت تا 22 بهمن می باشد.

دهه فجر مبارک باد.


همچنین با استفاده از این کد تخفیف می توانید مجموعه کامل استانداردهای NFPA تا سال 2016 را به قیمت 90 هزار تومان خریداری کنید.

آموزش مدیریت دریافت ایمیل های جیمیل در تب اصلی (Inbox)

یکی از بهترین امکاناتی که گوگل در سالهای اخیر به سرویس ایمیل خود اضافه کرده است، تب های طبقه بندی در inbox است.این قابلیت در ماه می اطلاع رسانی شد ولی هم اکنون برای استفاده کاربران به سرویس جیمیل اضافه شده است.

 

 

 

 

 

آموزش انتقال ایمیلی خاص و دریافت آن در تب اصلی جیمیل (Primary)

مطابق شکل زیر شما میتوانید با کلیک چپ ایمیل را کشیده و از تب Promotion به سمت تب Primary انتقال دهید.

.

.

پس از انجام این عمل “دراگ اند دراپ”، پنجره کوچکی باز می شود که از شما می خواهد تا این انتقال را تایید کنید. با کلیک کردن بر روی گزینه “Yes” از این به بعد این ایمیل در تب اولیه (Primary) جیمیل شما دریافت خواهد شد.

.

.

روش دیگر اینکه همانند شکل زیر بر روی ایمیل موجود در تب Promotion کلیک راست کرده، گزینه “Move to tab” و سپس Primary را انتخاب کنید.

.

.

پس از این کار نیز مجددا پنجره کوچک زیر جهت تایید باز می شود که با زدن گزینه “Yes” ایمیل های بعدی از این آدرس در تب Primary جیمیل شما قرار خواهد گرفت.

 


ویژگی جالب این تب ها این است که جیمیل به طور اتوماتیک تشخیص می دهد کدام ایمیل مربوط به کدام تب است و ایمیل جدید را به تب مناسب خود انتقال می دهد. این ویژگی مفیدی برای کاهش شلوغی و افزایش نظم inbox کاربران است.

برای مثال کلیه اطلاع رسانی ها از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، لینکدین، توئیتر و … به طور اتوماتیک به تب Social و ایمیل های تبلیغاتی به تب Promotions وارد می شود.

اگر شما هنگام وارد شدن به اکانت خود در جیمیل این تب ها را نمی بینید یا اگر می خواهید در آنها تغییراتی ایجاد کنید، موارد زیر را مطالعه کنید:

۱) در سمت راست صفحه جیمیل خود، آیکون چرخ دنده که همان تنظیمات جیمیل است را پیدا و بر روی آن کلیک کنید.

۲) بر روی گزینه Configure inbox کلیک کنید.

۳) در اینجا تب های مورد نظر خود که می خواهید فعال یا غیر فعال باشد را انتخاب کنید. اگر شما نمی دانید که هر تب به چه نوع ایمیلی مربوط است موس خود را بر روی نام آن تب نگه دارید تا ایمیل هایی از داخل inbox خودتان که به این تب مربوط می شود، به شما نشان داده شود.

۴) بعد از پایان کار بر روی گزینه save کلیک کنید.

تماس با ما

تلفن: 22915668-021   22915669-021

هماهنگی دوره ها: 09115801905

ایمیل: training@wikifire.ir

آدرس محل برگزاری دوره ها در تهران: تهران – میدان هفت تیر – خیابان کریم خان زند – جنب داروخانه 13 آبان – پلاک 23 – واحد 16 – طبقه 8 – واحد شمالی

شماره حساب های آموزشکده حریق ایران

لطفا پس از واریز، فیش واریزی را به همراه نام و نام خانوادگی به شماره 09128439507 از طریق پیام رسال تلگرام و یا ایتا ارسال نمایید.

شماره کارت: 5041721062188116 بانک رسالت به نام محمد موسی زاده

شماره حساب های آموزشکده حریق ایران

شماره حساب های آموزشکده حریق ایران

شماره کارت:

6037697551305375

شماره حساب
0108534195003
بانک صادرات بنام مجتبی میرزایی 

لطفا پس از واریز وجه ثبت نام به حساب فوق الذکر مشخصات فیش واریزی و اطلاعات فرد ثبت نام کننده را به آدرس ایمیل training@wikifire.ir و یا شماره فکس 02189784681 ارسال نمایید.

به زودی…

این دوره آموزشی به زودی فعال خواهد گردید…

جهت اطلاع از برنامه زمان شروع و زمانبندی برگزاری این دوره، فرم عضویت در خبرنامه پایین سایت را تکمیل نمایید تا از طریق ایمیل و یا پیامک برای شما اطلاع رسانی گردد.

درباره ما

آموزشکده حریق ایران در سال 1390با بهره گیری از توان تخصصی و علمی چندین شرکت فعال و با سابقه در ایران با هدف مطالعه، مشاوره و بررسی، آموزش و معرفی برترین های سیستم های ایمنی و آتش نشانی و اعلام و اطفاء حریق، گام به عرصه پروژه های صنعتی پیشرفته و ساختمانی کشور نهاده و با اتکا به تکنولوژی روز و تجربیات بنیانگذارانش آغاز به کار نموده است که با بکارگیری توانمندی های حرفه ای و تجربیات گسترده تیم کارشناسی ، مدیریتی و با استفاده از فناوری های پیشرفته روز جهان قابلیت ارائه خدمات آموزش، طراحی ، مشاوره ، نظارت در زمینه های مختلف ایمنی و آتش نشانی و معرفی برترین های این صنعت در حوزه مجازی را دارا می باشد.

همچنین این مجموعه قابلیت برگزاری دوره های آموزش تخصصی به شرح ذیل را دارا می باشد.

 • دوره تخصصی و کاربردی برنامه ریزی و راه اندازی پنل های اعلام حریق و F&G
 • دوره تخصصی و کاربردی سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک آب، اسپرینکلر، دیلیوج
 • دوره تخصصی و کاربردی سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک واترمیست
 • دوره تخصصی و کاربردی سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک گازی Clean Agents نظیر CO2، IG، FM200، Inergen و…
 • دوره تخصصی و کاربردی سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک فوم
 • دوره تخصصی و کاربردی سیستم های اطفاء حریق آیروسل
 • دوره تخصصی و کاربردی سیستم های F&G
 • دوره تخصصی و کاربردی آنالایزرهای گاز
 • دوره تخصصی و کاربردی آموزش انواع کابلهای صنعتی و فیبر نوری

مدت زمان هر یک از دوره های فوق الذکر 2 روز بوده و امکان برگزاری دوره های مذکور در محل کارفرما و همچنین تنظیم سرفصل های دوره بر اساس نیازمندی های کارفرما نیز امکان پذیر می باشد.