بیم دتکتور رفلکتوری زتا (Zeta)

بیم دتکتور دودی موتورایز و رفلکتوری (انعکاسی) زتا (Zeta) دارای بردهای 40، 80 و 100 متر که نوعی از آشکارساز دود می باشد، از یک بخش فرستنده مادون قرمز و یک گیرنده تشکیل شده است. سیگنال توسط یک منشور ارسال می گردد و پس از بازگشت، برای تشخیص وجود دود آنالیز می شود. در صورتی که این میزان به حدی مشخص برسد، دتکتور سیگنال وجود حریق را هشدار خواهد داد.

این سیستم به گونه ای طراحی شده است که نصب و عملکرد بیم در فاصله 0.3 تا 0.6 متر پایین تر از سقف و موازی با آن انجام شود. تشخیص جانبی بیم دتکتور رفلکتوری zeta می تواند تا 7.5 متر از اطراف بیم انجام گیرد. ویژگی هایی که در این صفحه راجع به این محصول خواهد آمد، در قیمت بیم دتکتور رفلکتوری زتا موثر خواهند بود.

کاربرد های عمومی

به طور کلی بیم دتکتور ها برای دو هدف استفاده می شوند؛ برای پوشش فضایی بسیار باز و عریض و یا در جایی که استفاده از تعداد زیادی دتکتور دود معمولی، از نظر ظاهری و زیبایی امکان پذیر نباشد. برای مثال می توان از بیم دتکتور زتا در اماکنی مانند مراکز خرید، کلیسا ها و مساجد، موزه ها، مراکز تفریحی، انبار ها، کارخانه ها و… استفاده کرد. این بیم دتکتور برای استفاده در سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر استفاده می شود.

ویژگی های بیم دتکتور رفلکتوری zeta

بیم دتکتور رفلکتوری zeta قادر است 50 تا 100 متر از محیط را تحت پوشش تشخیص دود قرار دهد. می توان این محصول را بنا به ضرورت به صورت افقی و عمودی نصب کرد. عملکرد بیم دتکتور زتا با استفاده از برق 12-24Vdc امکان پذیر می باشد. میزان مصرف برق آن نیز بسیار پایین و به اندازه 5mA است که این میزان در هنگام هشدار به 9mA می رسد. نصب این دتکتور بسیار ساده می باشد. به اضافه این که می توان میزان حساسیت آن را انتخاب کرد. این بیم دتکتور می تواند در دمای -20 تا +50 درجه سانتی گراد به خوبی عمل کند و حداکثر رطوبت 95% را تحمل کند. جنس بدنه این بیم دتکتور از ABS است که دارای رنگ های خاکستری و سیاه می باشد. لازم به ذکر است این محصول دارای استاندارد حفاظت IP50 است، که به معنی محفوظ بودن این محصول در برابر نفوذ گرد و غبار است. ابعاد بدنه این بیم دتکتور 210×117×120 میلی متر و وزن آن 700 گرم است. 

 مدل های بیم دتکتور پرتوی زتا:

بیم دتکتور زتا با برد 5 تا 40 متر مدل ZT-BEAM

بیم دتکتور زتا با برد 40 تا 80 متر مدل ZT-BEAM/KIT80

 بیم دتکتور زتا با برد 80 تا 100 متر مدل ZT-BEAM/KIT100